Teoretický kurz C licence - více informací

Jak probíhá školení a co čekat? 

Aktuálně máme vypsaný kurz na školení ke zkoušce pro české C licence. Naše školení vedeme pod záštitou Oldy Straky, který je pro nás zárukou vysoké kvality a celoživotních zkušeností. K výuce používáme jeho osvědčená skripta. 

Kurz začínáme vždy v sobotu ráno v školícím sále v Jablonci nad Nisou, probírá se navigace, zdravověda, colreg, počítá se navigační příklad. Sobotní školení končíme okolo 17h. Vzdáleným účastníkům rádi zajistíme nocleh v nějakém přjemném místě v podhůří Jizerských hor. Možností mnoho. 

Neděle se opět začíná ráno a jede se do cca 15h, někdy déle, podle přání účastníků. 

Během školení máme vždy k dispozici kávovar, ovoce, vody, pauza na oběd je samozřejmostí.

Po absolvování školení jsme s účastníky prakticky v každodenním spojení, zadáváme navigační příklady, pomáháme ještě některé věci dovysvětlit. 

Zkouška pak probíhá ve čtrvtek opět v Jablonci nad Nisou za asistence našich instruktorů, nebo se můžete přihlásit na jiný termín, vypsaný Ministerstvem dopravy, který Vám bude vyhovovat. 

 

Po úspěšném složení zkoušky, dodání potvrzené plavební praxe a zdravotní prohlídky, budete hrdým majitelem české C lince! 

Proč je česká C licence dobrá a proč ji budete potřebovat? 

České licence se poslední 4 roky stávají pomalu jedinou možností průkazu, na který Vám půjčí loď v Řecku a Itálii. Chorvatský průkaz je určitě skvělý, a my kurzy stále rádi pořádáme, ale často začnou být Chorvatské vody malé a chcete vyrazit dál. Itálie chtěla vždy licenci ze stejné země, jako je kapitán, Řecko se k tomu přidalo také. Proto jsou teď kurzy opravdu "v kurzu"  a stávající HR papíry jsou pro většinu jachtařů nevyhovující. 

 

C licenci můžete brát jako odrazový můstek pro B licenci, která je rožšířená o vzdálenost od pobřeží a délku lodi. Školení na B licence zajišťujeme také, je o něco složitější ve výpočtech příkladů a potřebuje se doložit praxe. 

Aktuální termín zkoušek :

25.-26.3.2023

Termín zkoušky je 30.3.2023

 

Teoretický kurz - více informací